Praha.cz

 
Národní muzeum zve děti do tajemného světa archeologie
Středa, 11. únor 2015 18:50

Národní muzeum zve na neděli 15. února 2015 všechny malé i velké návštěvníky do Národopisného muzea – Musaionu, kde se v rámci oblíbeného cyklu Aspoň na víkend dozvědí zajímavosti z tajemného světa archeologie. Tentokrát se během zábavného odpoledne návštěvníci ocitnou na archeologických vykopávkách, kde se jim snad podaří odkrýt prastaré nálezy.



Prohlédnou si také originální archeologické předměty, poznají krásu pravěkých oděvů a ve výtvarné dílně si vyrobí vlastní archeologický artefakt.

Jaké vybavení potřebuje archeolog ke své práci, které nálezy patří mezi nejčastější a co ho na své práci baví nejvíce? Nejen na tyto otázky všem zvídavým návštěvníkům odpovědí archeologové z Národního muzea.

Pro děti a jejich doprovod je připraven bohatý program, během něhož se přiučí archeologickému řemeslu. Přenesou se na archeologické vykopávky a následně i do laboratoře, aby pak okem zkušeného odborníka vyhodnotili celý archeologický výzkum. Rovněž se setkají s originálními archeologickými nálezy, jako jsou keramické střepy či kosterní materiál. Odpoledne pak mohou příjemně završit v kreativní dílně, z níž si domů odnesou vlastní archeologický artefakt.


Program od 13.00 do 17.00 hodin:

- odkrývání archeologických nálezů
- setkání s originálními archeologickými nálezy
- sestavování a rekonstrukce archeologických artefaktů
- poznávání pravěkých oděvů a šperků, fotografický ateliér
- kreativní dílna

Místo akce:

Akce se uskuteční v Národopisném muzeu – Musaionu, Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, Praha 5 - Smíchov.

Mapa zde: http://www.mapy.cz/s/fOgZ

Doprava

- tramvaj č. 6, 9, 12, 20, zastávka Švandovo divadlo
- autobus č. 176, stanice Kobrova

Vstupné:

Vstupné na akci je v ceně běžné vstupenky do muzea.

- základní vstupné 70 Kč
- snížené vstupné 40 Kč (pro seniory nad 60 let, držitele průkazů ZTP, ISIC, ITIC, děti 6–15 let, studenty SŠ a VŠ po předložení studijního průkazu)
- rodinné vstupné 110 Kč (pro dospělé s dětmi - maximálně 2 dospělí a 3 děti)

Více dalších informací o akci Aspoň na víkend se staň archeologem! naleznete na stránkách Národního muzea http://www.nm.cz/Historicke-muzeum/Prirodovedecke-muzeum-HM/Aspon-na-vikend-se-stan-archeologem.html.

Informace o Národopisném muzeu - Musaionu(otevírací doba, aktuální výstavy, kompletní informace o vstupném atd.): http://www.nm.cz/Hlavni-strana/Navstivte-nas/Narodopisne-muzeum-Musaion.html



Zdroj a foto: zdroj: Národní muzeum

(zem)